Познатиот Атомиум во Брисел повторно отворен за посетителите

Атомиум – една од највпечатливите белгиски и европски знаменитости, која се наоѓа во Брисел, повторно е отворена за посетителите.Под строги правила наложени заради запирање на корона-епидемијата, најмногу 150 луѓе можат да влезат одеднаш во тоа здание. Имено, пред влегувањето, секако – со заштитна опрема, на посетителот му се мери температура. Влезниците се набавуваат само преку интернет.

Атомиумот, една од најпознатите туристички атракции во Брисел е изграден 1958 година. Во нормални услови, годишно привлекува неколку стотици илјади посетители.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Еден ден се изгуби жената на поглаварот и ние ја најдовме. Тој ни даде да и се качиме по еднаш. Другиот ден се изгуби жената на врачот, ние ја најдовме и тој ни даде да и се...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на патните правци низ државата се одвива по влажни патишта, а на некои повисоки места ина остатоци од кашест снег на коловозот по интервенција на ЈП „Македонија...
Верски календар
На денешен ден
1500.- Шпанскиот морепловец Висенте Ханес Пинсон...
1531.- Португалија ја зафати катастрофален...
1788.- Британски бродови со првите доселеници од...
1823.- Умре англискиот лекар Едвард Џенер,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби