Airbnb трајно ги забрани забавите во сместувањата кои ги нуди на платформата

Airbnb трајно ги забрани забавите во сместувањата што ги обезбедува со својата платформа, откако привремената мерка воведена во услови на пандемија се покажа популарна меѓу домаќините на туристите.

Компанијата наведе дека ова правило станало „многу повеќе од мерка за јавно здравје“ откако е воведено во август 2020 година.

-Тоа еволуираше во основна политика на заедницата насочена кон поддршка на домаќините и нивните соседи, соопшти компанијата со седиште во Сан Франциско, САД.

Така, и бројот на поплаки значително се намалил по воведувањето на мерката.

-Исклучоци од забраната во иднина би можеле да им бидат овозможени на специјализирани и традиционални угостителски објекти, се додава во соопштението.

Компанијата почна да ја ограничува бучавата во 2019-та година, а ги забрани забавите за време на корона-пандемијата, заради јавното здравје. Минатата година повеќе од 6.600 гости биле казнети поради кршење на тие правила.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Во лудница оди комисија да ги провери лудаците кој како се понаша и одат од еден до друг, некој се замислува дека е авион, друг скока во празен базен и така натаму. Доаѓаат до...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1642.- Во Болоња умре Гвидо Рени, италијански...
1814.- Во Нови Винодолски е роден Иван...
1903.- Во Крушево е роден Никола Мартиноски,...
1966.- Започна "Културната револуција" во НР...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби