Дали можеш да ја прошеташ Европа со Red Bull како единствена валута?

Патување низ Европа без новчаник и мобилен? Постои такво нешто?

Се работи за Red Bull Can You Make It? - 7 дневно патување низ Европа кое дефинитивно ќе ти го промени животот, без потрошен денар!Ова е натпревар во кој трочлени тимови од повеќе од 60 држави патуваат 7 дена низ Европа, користејќи само Red Bull лименки како единствена валута. Патувањево ги тестира креативноста, авантуристичкиот дух и снаодливоста на тимовите, притоа поставувајќи едно главно прашање – Can You Make It?

Во текот на една недела, избраните тимови, составени од три члена, ќе патуваат илјадници километри низ Европа, започнувајќи од стартните точки во Будимпешта, Амстердам, Милано, Барселона и Копенхаген, трампајќи Red Bull лименки по пат сè со цел да стигнат до крајната точка - Берлин. Целото патување е исполнето со најразлични предизвици кои го прават секој ден позабавен од претходниот.

До сега, во изминатите изданија на натпреварот, учесниците имаат успеано да направат најлуди трампи за да добијат најразлични работи. Дел од нив се: 2 Red Bull лименки за 3 карти за фудбалски натпревар од лига на шампиони, 8 лименки за лет со хеликоптер, 18 лименки за ноќевање во претседателски апартман во хотел со 5 ѕвезди.

За пријава потребно е најпрво да се оформи трочлен тим и да се сними едноставно, креативно и забавно видео од 60 секунди, во кое тимот на интересен начин ќе покаже зошто треба да биде избран за оваа незаборавна животна авантура. Потоа, истото треба да се прикачи на https://www.redbull.com/mk-mk/events/red-bull-can-you-make-it-north-macedonia, а тимот со најдобро видео ќе биде одбран да ја претставува Македонија на овој натпревар. Пријавите за се отворени до 31 март, 2024, за сите жители на Македонија постари од 18 години. Избраните тимови ќе бидат известени најдоцна до 15 април, 2024.

Дознај ги сите информации и пријави се на https://www.redbull.com/mk-mk/events/red-bull-can-you-make-it-north-macedoniaПрочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Црногорецот му раскажува на внукот како на времето храбро се бореле со Турците.
- "Ми ка соколови низ Цетиње, а Турци ка пизде за нама"
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Ден на Царинската служба на Република...
1629.- Роден е холандскиот астроном, математичар...
1685.- Умре англискиот писател Томас Отвеј, чии...
1759.- Умре германскиот композитор Георг Фридрих...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби