И познатите личности имаат двојници

Иако се смета дека на светот постојат 7 милијарди различни луѓе, сосема е реално да сретнете барем уште една личност која неверојатно изгледа како вас.

Всушност и познатите личности не се имуни на таа ситуација, која многупати знаеле и да ја искористат во нивна полза.

Погледнете ја сличноста на дел од познатите личности со нивните двојници…

Џорџ Клуни, ТурцијаЛеонардо Ди Каприо,Шведска

 

Барак Обама,ИндонезијаВладимир Путин, КинаЏеј ЗиПрочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

- Зошто девојките не можат да најдат маж кој е нежен, чуствителен и внимателен?
- Таквите веќе имаат дечко.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема...
Верски календар
На денешен ден
331 п.н.е.- На реката Тигар, во Месопотамија,...
480. п.н.е.- Во поморската битка кај островот...
1519.- Португалскиот морепловец Фернандо Магелан...
1833.- Роден е италијанскиот новинар и пацифист...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби