Плејбој влезе во историја со првиот модел трансексуалец

Инес Рау стана првиот модел на Плејбој кој е трансексуалец во 64 годишната историја на магазинот.

Инес ќе имате можност да ја видите низ различни фотографии во ноемвриско/декемврискиот број на Плејбој кој ќе излезе годинава, каде што низ интервју зборува за нејзината трансексуалност.

- Живеев долго време криејќи го мојот идентитет. На крајот сфатив дека мојот живот е ова и дека не треба да се плашам да кажам која сум и што сум пред другите. Не е работата да се биде на прво место сакан од другите, туку сакан од себеси, а потоа од другите, изјави Инес во интервјуто кое ќе биде дел од новиот број на Плејбој.

Претходно во 80-тите години на насловната страница на магазинот имало трансексуалци, но за првпат во историјата се назначува официјален модел од овој тип.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се враќа Мујо дома од работа и ја затекнува Фата со Хасо:
- Добро бе Хасо, биваше ли ова да ми го направиш?! Па заедно во школо одевме, најдобри другари бевме, кум ми беше на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено пo наместа влажни коловози на повисоките и суви коловози на пониските места. Намалена видливост поради појава на магла од 50...
Верски календар
На денешен ден
1562. - Во Мадрид е роден Феликс Лопе де Вега,...
1758.- Британците го окупираа Сенегал.
1763.- Умре францускиот писател Прево, познат по...
1783.- Последните британски војници го напуштија...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби