Уште кога имав 18 години цврсто решив дека нема да имам деца

Камерон Диаз повторно крена прашина зад себе со нејзините ставови околу мајчинството.

Без воопшто двоумење  во интервјуто за магазинот Еsquire потврди дека не сака да стане мајка и дека никој не може да го промени нејзиното мислење во врска со тоа.-Не се покајав. Уште кога имав 18 години, цврсто решив дека нема да родам деца. Децата со себе носат обврски, а јас од животот очекувам многу повеќе. Едноставно сакам да се посветам само на себеси, појасни популарната актерка.

Четириесет и пет годишната Диаз, која е позната по нејзината љубов кон децата, сака да го поминува времето со децата на својата најдобра пријателка Дру Баримор, но не сака да има свои.

Таа смета дека родителството би ја спречило во остварувањето на сопствените цели, но вели дека сепак и било тешко да ја донесе оваа одлука и не се смета себеси за себична личност.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

- Зошто девојките не можат да најдат маж кој е нежен, чуствителен и внимателен?
- Таквите веќе имаат дечко.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема...
Верски календар
На денешен ден
331 п.н.е.- На реката Тигар, во Месопотамија,...
480. п.н.е.- Во поморската битка кај островот...
1519.- Португалскиот морепловец Фернандо Магелан...
1833.- Роден е италијанскиот новинар и пацифист...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби