Сем Смит ја потврди неговата врска со Брендон Флин

Познатиот пејач Сем Смит ги потврди шпекулациите поврзани со неговата врска со ѕвездата од 13 Reasons Why, Брендон Флин.Тој кажа дека е толку вљубен во моментов што му посветуил 4-5 песни од албумот на неговиот избраник.
Гласините за романсата која се развила меѓу двајцата вљубени веќе некое време беше топ тема, а го достигна својот врв кога беа забележани како се бакнуваат во јавноста.

Сем исто така изјави дека се чувствува чудно кога изведува песни, а не е повеќе сингл. Неговата среќа нема крај бидејќи сега пее за некој кој е важен за него.
Изведувачот на популарната Stay with me, претходно беше во врска со моделот Џонатан Жизел кој му беше инспирација за овој негов хит со кој ги освои Греми наградите.

-Му благодарам на мажот кој беше моја инспирација за овој запис, а воедно бев и вљубен во него. Ти благодарам што со тоа што ми го скрши срцето, ми овозможи да добијам дури 4 греми награди,  кажа Британскиот пејач за време на доделувањето на наградите.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Маж и жена се расправаат.
Жената: Ако ми беше сопруг, ќе ти турев отров во кафето.
Мажот: Ако ми беше сопруга, ќе го испиев!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива без забрани, по претежно суви коловози. ИЗВЕСТУВАЊЕ: Регионалниот пат Р-2332 патен правец Ресен-Охрид (Отешево-Трпејца, преку...
Верски календар
На денешен ден
1204.- Умре Мојсие Мајмоинид, еврејски филозоф,...
1466.- Во Фиренца умре Донати ди Николо ди Бето...
1553.- Роден е францускиот крал Анри IV, прв...
1570.- Данска ја призна независноста на Шведска.
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби