ФОТО: Диско Амал главна ѕверка на забавата на Џорџ Клуни

Ноќта на вештерките е дури во вторник, но тоа не ги спречи ѕвездите уште викендов да започнат со празнувањето.

Сопругата на Џорџ Клуни, Амал се трансформираше во диско кралица со афро фризура и позираше заедно со својата пријателка, Синди Крафорд, чиј изглед исто така беше инспириран од 70-тите.

На забавата, која традиционално ја одржува Џорџ Клуни, имавме можност да ги видиме Алесандра Амбросио, Ким Кардашијан и ред други звучни имиња кои повеќе или помалку влегоа во филм за маскирање.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

- Зошто девојките не можат да најдат маж кој е нежен, чуствителен и внимателен?
- Таквите веќе имаат дечко.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема...
Верски календар
На денешен ден
331 п.н.е.- На реката Тигар, во Месопотамија,...
480. п.н.е.- Во поморската битка кај островот...
1519.- Португалскиот морепловец Фернандо Магелан...
1833.- Роден е италијанскиот новинар и пацифист...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби