Насилниот сопруг на Беквалац по кратка постапка иселен од станот

Семејната драма што викендов се случи во домот на Наташа Беквалац и нејзиниот сопруг Лука Лазукиќ, предизвика лавина од реакции низ цела Србија.

Откако пејачката го пријави Лазукиќ за физичко насилство, судот му даде забрана да и се доближува. Додека медиумите на големо шпекулираат околу тоа што точно се случило зад затворени врати, Беквалац се повлече во својот дом и е недостапна за изјави.

Во меѓувреме од пред нивниот заеднички стан, екипата на Блиц улови човек со куфер, за кој се верува дека му е близок пријател на Лазукиќ. Истиот човек бил забележан и пред домот на родителите на Лука.

Семејното насилство низ кое помина пејачката беше осудено од многу како јавни така и сосема обични личности кои и дадоа поддршка преку своите профили на социјалните мрежи. Сепак, имаше и такви кои сметаат дека Наташа некако си го „заслужила тоа што го добила“.

Ваквите коментари ја испровоцираа Гоца Тржан јавно да ја коментира целата ситуација.

-Без патетична желба да собирам лајкови со твитови за насилството над жените, затоа што не сакам на жртвата да и долевам сол на раната, но секогаш ме разочарува тоа што жените им се на другите жени најголеми волци и најлоша инквизиција, напиша таа.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе на час по македонски.
- Трпе, составот за домашните миленици е ист како на брат ти.
- Е па што да правам кога имаме исто куче!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Од ЕВН е најaвено дека од 03.10.2018 година, напојувањето на тунелите на патот Демир Капија - Смоквица од страна на...
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден на слепите
- Меѓународен ден на пешачењето
70 п.н.е.- Роден е римскиот писател Публиус...
1529.- Турскиот султан Сулејман II се откажа од...
1542.- Роден е царот Абу ул Фат Џелалудин Акбар,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби