МЕГАН И ХАРИ ГО КАЖАА СУДБОНОСНОТО „ДА“

Емотивен момент за принцот Хари: Изгледаш неверојатно!

Принцот Хари и неговата избраничка, Меган Маркл, денес стапија во брак во капелата „Сент Џорџ“. Церемонијата ја следеа повеќе од 2000 гости и 100 илјади обожаватели кои со нетрпение чекаа пред капелата за да го видат новиот пар.Меган Маркл пристигна во „Сент Џорџ“ облечена во класична елегантна креација со потписот на британската дизајнерка Клер Вејт Келер и модната куќа Живанши.

Нејзиниот едноставен изглед беше надополнет со една од тијарите на кралицата Мери и вел со должина од пет метри.


Видно возбудениот принц не можеше да ги сокрие емоциите, па кога ја виде низ солзи само изусти – Изгледаш неверојатно! Многу сум среќен!

На венчавката присуствуваа многу познати личности меѓу кои Дејвид и Викторија Бекам, Џорџ и Амал Клуни, Елтон Џон и Опра Винфри.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Спортски пилот на аеро митинг прави лупинзи, и одеднаш забележува дека му се запалил десниот мотор.Веднаш се јавува во контролната кула:
- Десниот мотор се запали,што да...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Од вторник - 16.10.2018, ЈП Македонијапат ќе изведува градежни работи (машинско асфалтирање, надоградба на...
Верски календар
На денешен ден
1760.- Роден е Клод Анри Сен Симон, француски...
1797.- Во италијанското село Кампоформио...
1803.- Роден е унгарскиот политичар Ференц Дак,...
1849.- Во Париз умре Фредерик Франсоа Шопен,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби