Роналдо остави бакшиш на грчки хотел од „скромни“ 17 850 фунти

Среќен е оној што го има Кристијано Роналдо за свој гостин.

Португалецот ги остави вработените од грчкиот луксузен хотел Costa Navarino,  насмеани од 6-ка до 6-ка откако ги почести со бакшиш од 17 850 фунти.Според Тhe Sun, фудбалерот бил толку импресиониран од услугата што не можел, а да не остави нешто плус.

Кристијано имаше мини одмор во Грција со пријателите и семејството пред и официјално да биде претставен како играч на Јувентус.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Оди човек по улица кога поминува кола и му ја прегазува едната нога. Човеков се витка од болка и му се дере на возачот:
- Ах, мајката твоја, за ова ќе ми платиш пола милион...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно по претежно суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните...
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на извидничкото движење
1512.- Во Севилја, Шпанија, умре Америго...
1732.- Роден е Џорџ Вашингтон, прв претседател...
1788.- Во Данцинг е роден Артур Шопенхауер,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби