Кејт и Меган: Вистински пријателки или само шоу за јавноста?

Војвотката од Кембриџ, Кејт Милдтон и војвотката од Сусекс, Меган Маркл, за кратко време започнаа да се појавуваа заедно во јавноста. И додека злите јазици велат дека двете снаи во кралското семејство само продаваат приказна за пријателство, добро упатените извори потврдуваат дека Кејт и Меган си даваат поддршка една на друга и зад затворени врати.Маркл и понатаму поминува низ огромен притисок поради однесувањето на нејзиниот татко, како и на другите членови од нејзиното семејство, кои изгледа по секоја цена сакаат да добијат свој дел од славата.

Иако е принудена да молчи во врска со целиот скандал, поранешната актерка воопшто не се чувствува добро и често зборува за проблемот со Мидлтон, која според блиски избори на кралското семејство уште од првиот ден и дава искрена поддршка.

-Кејт прави се за да биде љубезна со Меган и да ја вклучи во нештата. Тие се два потполно различни карактера, но се согласуваат мошне добро, откриваат изворите.

Мидлтон, која пред неколку години стана дел од кралското семејство, точно знае низ што сè поминува новата војвотка, па затоа сака да и помогне што полесно да се вклопи. Кејт и Меган се слушаат најмалку еднаш неделно, а принцот Хари е посмирен кога знае дека неговата сопруга може да смета на Мидлтон.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Оди човек по улица кога поминува кола и му ја прегазува едната нога. Човеков се витка од болка и му се дере на возачот:
- Ах, мајката твоја, за ова ќе ми платиш пола милион...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно по претежно суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните...
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на извидничкото движење
1512.- Во Севилја, Шпанија, умре Америго...
1732.- Роден е Џорџ Вашингтон, прв претседател...
1788.- Во Данцинг е роден Артур Шопенхауер,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби