101-годишниот Кирк Даглас ужива со правнукaта Луа Изи

Холивудската ѕвезда Камерон Даглас го сликаше својот 101-годишен дедо, легендарниот актер Кирк Даглас, со најмладиот член од семејството Даглас - осуммесечната правнука Луа Изи и фотографијата ја објави на Инстаграм.

Тие двајцата гледаат еден кон друг. Кирк седи во фотелја, а девојчето седи на подот и посегнува по својот прадедо.
Минатиот декември, истиот месец кога Изи се роди, Кирк го прослави 101-от роденден.

Освен таткото на Камерон (39), Мајкл Даглас (73), Кирк со поранешната сопруга Дијана, има уште еден син - Џоел (71). Од вториот брак со Ани Бујденс (99), тој го има синот Питер (62) и ќерка - Ерика, која почина на 47 години поради предозирање со лекови.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Возел камионџија и паишол на калуѓерка - автостоперка. Застапал ија примил во камионот. Кога се доближиле до целта и рекол дека мора да му плати за возењето. Калуѓерката му...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
41.- Убиен е римскиот цар Гај Јулиј Калигула. Тој...
76.- Роден е римскиот цар Публиј Елиј Хадријан,...
1712.- Роден е Фридрих Втори Велики, пруски крал...
1732.- Роден е францускиот писател Пјер Огистен...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби