Пејачот Дарко Лазиќ тешко повреден во сообраќајна несреќа

Српскиот пејач Дарко Лазиќ утрово доживеа тешка сообраќајна несреќа по што беше префрлен во болница во Земун. Според Блиц, Лазиќ има повреди на главата, скршени ребра, моментално е на седативи и мора на операција.Ова го потврди и доктор Драгош Стојановиќ, инаку директор на болницата.

-Дарко Лазиќ во моментот се наоѓа во животна опасност и неблагодарно е да се даваат било какви прогнози. Донесен е тука веднаш по несреќата. Има тешки повреди или таканаречена политраума, вели тој.

Според неофицијални информации Лазиќ тврдел дека тој не го возел автомобилот, но доказите велат поинаку. Се уште останува непознато зошто пејачот излетал од патот и дали бил под дејство на алкохол.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Оди човек по улица кога поминува кола и му ја прегазува едната нога. Човеков се витка од болка и му се дере на возачот:
- Ах, мајката твоја, за ова ќе ми платиш пола милион...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно по претежно суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните...
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на извидничкото движење
1512.- Во Севилја, Шпанија, умре Америго...
1732.- Роден е Џорџ Вашингтон, прв претседател...
1788.- Во Данцинг е роден Артур Шопенхауер,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби