Кевин Спејси обвинет за сексуално злоставување малолетник

Американскиот актер Кевин Спејси е обвинет за сексуален напад врз малолетник, извршен во јули 2016-та година во близина на Бостон. Актерот ќе се јави во суд на 7 јануари, за да ги чуе официјалните обвиненија.

Мајката на малолетникот, новинарката Хедер Aнрах, раскажува како Спејси го натерал нејзиниот син да се напие, а потоа го допирал по интимните делови. Тоа го видела некоја гостинка во ресторанот, па откако Спејси заминал в тоалет, таа притрчала напомош. Момчето потоа го напуштило ресторанот.Првично, тој не сакал да го тужи актерот, бидејќи бил исплашен и засрамен, но откако јавноста дозна за две други обвиненија против Спејси, исто така, за сексуален напад кон мажи, мајката одлучила да поднесе тужба.

Во меѓувреме, Спејси објави свое видео под наслов „Let me be Frank“ („Дозволете ми да бидам искрен“, а Френк е и името на неговиот лик во хит серијата „Куќа од карти“). Тука тој, повторно влегувајќи во својот негативен лик, вели дека луѓето не треба да веруваат во сѐ што ќе чујат за него.

– Знам што сакате. Се обидоа да нѐ разделат, но меѓу нас има нешто силно и моќно. Ние, ти и јас ги знаеме моите најмрачни тајни. Ти покажав на што сѐ се способни луѓето, те шокирав со мојата искреност, и притоа ти поставував предизвици и те терав да се замислиш… Секој ден во мене расте вербата дека многу наскоро ти ќе ја дознаеш целата вистина, нагласува тој обраќајќи им се на следачите, односно поединечно на секој гледач на видеото.

– Ако не сум платил за она што и двајцата знаеме дека сум го направил (во улога на озлогласениот лик Френк), сигурно нема да платам за она што не сум го направил, додава Спејси.

Спејси, инаку, беше отпуштен од серијата „Куќа од карти“ по избивањето на секс скандалите.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Која болест е добро да ја имаш?
- Склероза. Секој ден дознаваш по нешто ново.

* * *
- Што е сличноста помеѓу пиле и поштенско сандаче?
- Ни едното ни другото не знае да...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
356 г.п.н.е.- Во Пела е роден Александар...
1908.- Младотурците ја презедоа власта во Битола...
1933.- Американскиот авијатичар Вили Пост го...
1944.- Создадена е првата народна власт во...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби