Алек Болдвин на час по управување со бесот

Американскиот актер Алек Болдвин прифати да присуствува на часови за управување со бесот, по кривичниот прекршок настанат по расправија околу паркинг-место.Инцидентот се случил на 2 ноември минатата 2018 година пред куќата на актерот во Њујорк, при што тој го удрил другиот возач в лице. Актерот нема криминално досие.

Болдвин беше обвинет за насилство и се изјасни како виновен, па прифати да оди на еднодневно предавање за управување со бесот.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Врти плавуша кај дечкото на мобилен и од таму слуша женски глас:
- Претплатникот не е достапен...
... па оваа реагира:
- Ма немој, краво една, а тебе достапен ти е, а???

*...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1270.- Умре францускиот крал Луј Деветти, кој во...
1530.- Роден е Иван Четврти Василевич - Грозни,...
1718.- Француските доселеници во Америка во...
1744.- Роден е германскиот писател, историчар,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби