Војвотката од Кембриџ во своето најгламурозно издание

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон блесна во полн сјај за време на доделувањето на BAFTA наградите во Лондон.

Кејт зачекори на црвениот тепих во прекрасен бел фустан на едно рамо од колекцијата на Александар МекКвин, а изгледот го надополни со бисерните обетки на покојната принцеза Дајана и алка која и припаѓа на кралицата Елизабета.

Таа и принцот Вилијам беа почесни гости на церемонијата во „Ројал Алберт Хол“ каде што се дружеа со познатите имиња од светот на филмот.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе добил слаба оцена по географија.Кога дознал
татко му решил да му помогне на синот.Го земале глобусот и ....
-Тате,каде се наоѓа Атлански Океан?
По кусо вртење на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Скопје, 15 јули 2019 (МИА) – Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е...
Верски календар
На денешен ден
1723.- Роден е сер Џошуа Рејнолдс, англиски...
1872.- Роден е Раул Амундсен, норвешки поларен...
1885.- Воспоставена е британска колонијална...
1940.- Адолф Хитлер ја издаде директивата...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби