Пензионираните ангели во супер жешко издание на Vanity fair забавата

Меѓу многуте звучни имиња од светот на шоубизнисот кои беа поканети на забавата што Vanity fair традиционално ја одржува по доделувањето на Оскарите, се најдоа и супер жешките Бразилки, Алесандра Амбросио и Андријана Лима.

Пензионираните ангели, јасно ставија на знаење дека иако повеќе нема да се појавуваат на ревиите за долна облека на Victoria’s Secret, уште имаат што да покажат.

Адријана Лима изгледаше просто неодоливо во елегантната бела креација со висок шлиц, додека Амбросио пленеше во небесно син лелеав фустан со провокативен крој.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Бил Ладен распишал конкурс за терорист кој ќе се удри со авион во Ајфеловата кула. Во последниот круг на тестирање останале Талибанец, Ирец и Србин.
Бил Ладен го прашува...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Виадукт Трејд исвестува дека на ден 19.08.2019 ќе се изведуваат градежни активности при поставување на индуктивни јамки на автопат, наплатна станица Тетово, патен правец Гостивар...
Верски календар
На денешен ден
1854.- Умре Вилхелм Шелинг, германски филозоф,...
1960.- Прогласена е независноста на Сенегал...
1961.- На границата на источен и западен Берлин...
1968.- Советскиот Сојуз и другите земји на...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби