Свршеничкиот прстен на Џеј Ло без конкуренција

Џенифер Лопез (49) и Алекс Родригез (43) ја објавија веста за својата свршувачка.

Поранешниот бејзбол играч ја запроси Џеј Ло со огромен дијамантски прстен за време на нивниот одмор на мал остров на Бахамите и нејзиното „ДА“ веднаш го сподели со обожавателите на својот Instagram профил.Свршувачката на познатата двојка доаѓа само неколку недели откако ја прославија втората годишнина откако се во врска.

За Родригез ова ќе биде втор брак, додека за Џенифер Лопез 4-ти.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Зошто плавуша седи на радијатор?
- Го влажни воздухот!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. АМСМ информира дека автопатот Миладиновци – Штип, секција Миладиновци – Кадрифаково и Кадрифаково – Миладиновци не е...
Верски календар
На денешен ден
1827.- Во Виена умре Лудвиг ван Бетовен,...
1859.- Роден е англискиот писател Алфред Едвард...
1868.- Роден е Ахмет Фауд Паша, кој како Фауд...
1874.- Роден е американскиот писател Роберт Ли...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби