ФОТО: Познатите и нивните „невозможни“ барања

Да се биде помошник или персонален асистент на позната филмска или музичка ѕвезда, значи да се извршуваат секаков тип на задачи, а кога велиме СЕКАКОВ мислиме секаков во буквална смисла на зборот.

Ѕвездите сакаат внимание за сите пари, па затоа не е воопшто чудно што нивните помошници треба да ја исполнат секоја  задача без разлика на тоа дали им се допаѓа или не.Помошниците на Мараја Кери имаат задача да и ја бришат потта од лицето на црвениот тепих, да ја придржуваат да не падне кога е на високи потпетици и да и даваат насока во кој правец треба да се движи.

Џесика Алба е далеку поумерена со барањата, но кога станува за носењето на нејзината чанта и шишето вода, сè уште и треба помош.Да се виде домашно милениче на позната ѕвезда е мошне привилегирана работа. Лејди Гага сака нејзиното кученце да биде третирано на посебен начин, па воопшто не чудно што нејзините помошници треба да се погрижат за него.

Риси Витерспун сака да изгледа беспрекорно без разлика на времето. Врне? Има кој да го држи чадорот додека таа позира ви полн сјај на црвениот тепих.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе се враќа од школо и му се фали на татко му:
- Тато, денеска за малку ќе добиев петка!
- Како тоа за малку?
- Па така. Доби детето што седеше до мене.

* * *
Оди...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните...
Верски календар
На денешен ден
570.- Во Мека е роден Мухамед, основач на...
1653.- Водачот на Англиската револуција Оливер...
1657.- Англиската флота, под команда на адмирал...
1768.- Умре италијанскиот сликар Каналето, еден...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби