Том Круз ги принуди децата да се разделат од Никол

Сем Доминго, поранешен верник Црквата на скиентологијата, тврди дека Том Круз „ги принудил неговите деца Изабела и Конор да ги прекинат своите врски со нивната мајка Никол Кидман“.– Том одлучи да ги прекине врските со Никол, па се потруди и нивните деца да го сторат тоа. Јас ги запишав своите деца на скиентолошко училиште во Лос Анџелес заради подобро образование. Децата на Том Круз, од друга страна, немаа избор околу нивното образование, или пак, разделбата со мајка им, изјави Сем.

Сем 22 години била член на таа црква, до 2004-та година, кога ја напуштила.

 Таа и нејзиниот сега веќе поранешен сопруг, оперскиот пејач Пласидо Доминго и претходно го критикуваа актерот дека ги индоктринира своите деца по разводот со Кидман и откако таа била исклучена од оваа верска организација 2001-ва година.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот


Малиот Трпе играјќи си во дворот се најал цемент и песок.
Мајка му цела успаничена отишла на доктор.
- Леле докторе помагај!
- Е шо да помагам, само вода не му давај!

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. На магистралниот пат Струмица – Дабиле во тек е поставување на сообраќајна сигнализација по што ќе се воведе...
Верски календар
На денешен ден
1497.- Португалецот Васко де Гама стана првиот...
1699.- Данска, Русија, Прусија и Полска по...
1819. - Родена е Мари ан Еванс, позната под...
1830.- Белгиското собрание (конгрес) ја изгласа...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби