Хајди Клум бара да ги однесе децата во Германија

Хајди Клум побара да ги однесе своите четири деца во Германија по итна постапка, откако нивниот татко, пејачот Сил не даде дозвола за тоа.Германската супермоделка во барањето до судските инстанци наведува дека нејзиниот поранешен сопруг Хенри Семјуел – Сил не ѝ дозволува да ги земе децата во нејзината родна земја поради загриженост околу коронавирусот. Тие двајца имаат четири сина: Лени (16), Хенри (14), Јохан (13) и Лу (10).

-Јас сум добро запознаена со сите неопходни мерки на претпазливост поврзани со вирусот Ковид-19 и никогаш не би ги довела нашите деца во опасност. Ги презедов сите мерки на претпазливост за Германија на ист начин како што тоа го правам во САД, напиша Клум во документот.

Хајди Клум и Сил беа во брак од 2005 до нивниот развод во 2014 година.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот


- Што е храброст:
- Да му се посереш на комшијата пред врата, па да му заѕвониш и да му побараш тоалетна хартија.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Меѓународен ден на штедењето.
1517.- Водачот на германските реформи Мартин...
1517.- Умре италијанскиот сликар Фра Бартоломео,...
1795.- Роден е англискиот писател Џон Китс, еден...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби