ФОТО: Кетрин Зета Џонс или страшило?!

Мега популарната актерка Кетрин Зета Џонс некогаш важеше за една од најубавите жени во Холивуд. Сепак, годините и лошиот агол на фотографирање може да бидат погубни за секоја позната ѕвезда, па дури и за неа. Еве зошто!Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Претежно облаци

11°C
Битола
Дожд
8°C
Охрид
Облачно
9°C
Скопје
Виц на денот
Се шетаат банана и вибратор и бананата му вика на вибраторот:
- Не се треси бе, мене ќе ме јадат!!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на сите државни патишта се одвива без забрани и по влажни коловози. Слаба магла има во Тетово, Готивар, Кула и Петровец. АМСМ препорачува внимателно возење,...
Верски календар
бесребреници Кир и Јован. Во Црквата бесребреници се нарекуваат лекарите на душите и телата, кои лечеле повеќе со силата на Светиот Дух отколку со помош на лекарската рецептура,...
На денешен ден
1571.- Во Фиренца умре Бенвенуто Челини,...
1633.- Римокатоличката инквизиција во Рим го...
1668.- Шпанија и формално ја призна независноста...
1754.- Роден е францускиот свештеник и дипломат...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби