Објавен првиот трејлер за „A Wrinkle in Time“

Магија, возбуда, мистерија се само дел од нештата  кои можеме да ги погледнеме во новиот трејлер на Disney филмот „A Wrinkle in Time“ кој прикажан во недела вечерта.Фановите на книгата според која е адаптиран и филмот се воодушевени од самиот трејлер и сметаат дека ги содржи сите елементи како и книгата, која  ги остави без зборови.

Во филмот ја гледаме Мег Мари, млада девојка која дознава дека нејзиниот татко, астрофизичар е во неволја. Заедно со нејзиниот брат и нејзиниот соученик тргнува да го спаси, а за да успее во својата мисија е приморана да соработува со тројца астрални патници.
Филмот е во режија на Ава ДуВернај, а еден од ликовите го глуми токму Опра Винфри.

Неговата премиера во кино салите ќе  биде на 9-ти март 2018 година.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Си бил некој човек што имал папагал кој зборувал многу безобразни работи.
Еданш му иделе гости.
Папагалот го ставил во фриждер.
Арно ама гостите пиеле многу кока-кола.И кога...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива пo влажни коловози, во западните и југозападните делови од државата на повисоките места наместа со остатоци од кашест снег по...
Верски календар
На денешен ден
1398.- Монголско-туранскиот војсководец Тамерлан...
1644.- Веднаш по полнолетството на престолот...
1709.- Родена е руската царица Елисавета...
1737.- Умре Италијанецот Антонио Страдивари,...