Кевин Спејси се враќа на филмското платно

Оскаровецот Кевин Спејси се враќа на филмското платно со нова улога, во филмот „Billionaire Boys Club", и ова е негова прва улога по обвинувањата за сексуално вознемирување минатата година.Филмот е снимен пред скандалот, а во кината ќе почне да се прикажува во август.

- Се надеваме дека обвинувањата кои се однесуваат на поведението на еден од актерите, а кои не беа јавно познати кога филмот беше снимен, нема да му пречат на овој проект. Одлуката за пуштање на филмот, не беше ни малку лесна, соопштуваат дистрибутерите.

Се работи за вистинита приказна од 1980-те, за неколкумина млади кои организирале клуб преку кој, преку систем на измами, требало брзо да се збогатат. Спејси го глуми ликот на Рон Левин, измамник, инаку и хомосексуалец, кој е убиен откако се обидел да измами неколку криминалци. Телото на Левин никогаш не било пронајдено, па некои сметаат дека тој можеби се уште е жив.

Инаку, Спејси лани, оправдувајќи се по обвинувањата, призна дека и самиот во овој дел од животот е хомосексуалец.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
По тешка сообраќајна несреќа се буди мажот од кома.
- Да не сум во рајот?
- Не се уште си до мене, одговорила жена му.
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема...
Верски календар
На денешен ден
1356.- Англиската армија предводена од Црниот...
1551.- Роден е францускиот крал Анри III,...
1802.- Роден е унгарскиот револуционер Лајош...
1833.- Црногорскиот владика Петар II Петровиќ...