Домашни филмови достапни бесплатно на MaxTV на Телеком

Триесет и осум култни, легендарни македонски филмови, од неодамна можат да се гледаат во Видеотеката на дигиталната телевизија MaxTV на Телеком.

Меѓу нив се и незаборавните „Фросина“, „Најдолгиот пат“, „Црно семе“, „Исправи се, Делфина“, „Џипси меџик“, „Тетовирање“, како и поновите „Панкот не е мртов“ и „Медена ноќ“.

Корисниците на MaxTV можат да уживаат во домашните филмови кои пропуштиле да ги гледаат или, пак, сакаат да се потсетат на нив во сосем нови околности и друг контекст. Овие филмови се вистинско културно богатство што треба да се пренесува низ генерациите како заедничка културна меморија. Белег на просторот провлечен низ различни времиња.За филмовите веќе постои голем интерес што самото по себе ја потврдува заложбата на Македонски Телеком да креира пакети и содржи од особено значење за своите корисници и уште поважно – да се приближи кон нивниот општ интерес и културните потреби и очекувања.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Зошто горилата имаат големи ноздрви?
- Зашто имаат дебели прсти.
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Од денес, 15 ноември, стапува на сила законската обврска за задолжително поседување на зимска опрема во возилата, без оглед на временската состојба. Оваа обврска ќе трае до 15...
Верски календар
На денешен ден
42.п.н.е.- Роден е римскиот цар Тибериј, посинок...
1095. - На црковниот собир Клермон, во Франција,...
1272.- Умре англискиот крал Хенри III, кој стапи...
1797.- Умре прускиот крал Фридрих Вилхелм II кој...