Хоророт „Калуѓерка“ со рекордна заработка во првиот викенд

„Калуѓерка“ - третиот дел од хорор серијалот „Повикување“ постигна рекордна заработка во првиот викенд по својата премиера. Приходите на светско ниво од првите три дена на еден од најочекуваните хорор филмови годинава изнесуваат 131 милион долари.Со тоа, „Калуѓерка“ повеќе од трикратно го надмина првиот дел од серијалот „Повикување“, којшто своевремено во првиот викенд од прикажувањето во светот заработи 41,8 милиони долари.

Третиот дел од серијалот само на денот на премиерата заработи 53,5 милиони долари, со што постави светски рекорд во однос на хорор филмовите категоризирани како 18+ филмови. Во Македонија тој е сместен во 16+ категоријата.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Зошто горилата имаат големи ноздрви?
- Зашто имаат дебели прсти.
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Од денес, 15 ноември, стапува на сила законската обврска за задолжително поседување на зимска опрема во возилата, без оглед на временската состојба. Оваа обврска ќе трае до 15...
Верски календар
На денешен ден
42.п.н.е.- Роден е римскиот цар Тибериј, посинок...
1095. - На црковниот собир Клермон, во Франција,...
1272.- Умре англискиот крал Хенри III, кој стапи...
1797.- Умре прускиот крал Фридрих Вилхелм II кој...