Јакната на Хан Соло на аукција, се очекуваат 1,3 милиони долари

Јакната што Харисон Форд ја носеше глумејќи го ликот на Хан Соло во филмот „Војна на ѕвездите: Империјата го возвраќа ударот“ денеска ќе биде понудена на аукција во Лондон, при што се очекува нејзината цена да достигне 1,3 милиони долари.Аукциската куќа „Проп Стор“ за продажба подготви уште 600 предмети од околу 150 филмови и телевизиски серии. Колекционерите ќе имаат можност да купат и костими и предмети користени во филмски класици како што се „Индијана Џонс“, „Форест Гамп“ и „Враќање во иднината 2“.

Со сино-сивата јакна на Соло, љубителите на „Војна на ѕвездите“ ќе имаат можност да си купат и кацига на „Стормтрупер“, чија вредност е проценета на 30 до 60 илјади фунти, како и светлосен меч од „Одмаздата на Ситот“, проценет на 50 до 100 илјади фунти. Средствата ќе одат во добротворни цели.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Средношколецот Жарко се жали на татко му:
- Професорката по историја стварно ме малтретира.
- Слушај синко, ако пазиш како се облекуваш, внимаваш на час и учиш редовно дома,...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Од вторник - 16.10.2018, ЈП Македонијапат ќе изведува градежни работи (машинско асфалтирање, надоградба на...
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден на храната
1430.- Роден е шкотскиот крал Џејмс II, кој...
1553.- Умре Лука Кранах, германски сликар и...
1649.- Умре Исак ван Остаде, холандски сликар....