Би можеле ли да замислите подобра Барбика од неа?

Австралиската актерка, Маргот Роби, е во преговори за улогата на една од најпопуларните кукли на светот, Барби.

Роби треба да се појави и како продуцент на филмот заедно со претседателот на Mattel, Роби Бренер. „Barbie“ претходно требаше да биде снимен од страна на Sony, но по откажувањето на Ејми Шумер, Mattel ги врати назад правата за снимање на филмот.Сега проектот најверојатно ќе му биде доделен на Warner Bros. Сè уште останува непознато дали филмот ќе се снима по првично замисленото сценарио, за несовршената Барби која го остава животот на кој е навикната и тргнува во авантура, или пак треба да се очекува нова приказна. Шумер, која беше мошне возбудена околу филмот, се повлече бидејќи не успеа да ги усогласи своите работни обврски.

-За жал поради големите обврски нема да можам да ја глумам Барби. Филмот е многу добар и Sony и Mattel беа прекрасни партнери. Ова ме растажи, но се радувам што наскоро ќе гледам Barbie на филмското платно, изјави таа.

Иако Ејми е одличен комичар, повеќето обожаватели на глобално популарната Барби се согласуваат околу тоа дека сексапилната Роби, сепак е подобар избор за улогата.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Спортски пилот на аеро митинг прави лупинзи, и одеднаш забележува дека му се запалил десниот мотор.Веднаш се јавува во контролната кула:
- Десниот мотор се запали,што да...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Од вторник - 16.10.2018, ЈП Македонијапат ќе изведува градежни работи (машинско асфалтирање, надоградба на...
Верски календар
На денешен ден
1760.- Роден е Клод Анри Сен Симон, француски...
1797.- Во италијанското село Кампоформио...
1803.- Роден е унгарскиот политичар Ференц Дак,...
1849.- Во Париз умре Фредерик Франсоа Шопен,...