Слончето Dumbo подготвено за своето филмско деби

Преслаткото слонче од нашето детство е подготвено за своето филмско деби. Дизни го објави првиот трејлер за римејкот на Dumbo кој треба да се појави во кино салите ширум светот во почетокот на следната година.

Филмската верзија на анимираната класика од 1941-ва е под режисерската палка на Тим Бартон, а во главните улоги ќе видиме многу звучни имиња како Мајкл Китон, Ева Грин, Колин Фарел и Дени де Вито.

Иако сè уште останува нејасно во која насока е сценариото на филмот, од трејлерот се забележува дека филмската верзија следи дел од заплетот во анимираниот оригинал.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Жената одненадеж се враќа дома и ја затекнува домашната помошничк седната во скутот на мажот и.
Аууу - мажу! - извикува сопругата. Па нема ни половина час како ти ги испеглав...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1574.- Во Фиренца умре Џорџо Вазари, италијански...
1858.- Со мирот во Тенцин заврши...
1941.- Унгарија и Финска му објавија војна на...
1966.- Во Тананарива, главен град на Малгашката...