ВИДЕО: Марвел со нов возбудлив трејлер за Avengers: Endgame

Марвел го објави новиот трејлер за Avengers: Endgame оставајќи ги фановите да шпекулираат што сè ќе се случува во новото продолжение на позната филмска франшиза.


Иако Танос го збриша половина Универзум во претходниот дел, нашите херои се подготвени да направат сè што треба за да ги сменат нештата. Премиерата на филмот се очекува на 26-ти април.

Во меѓувреме Марк Рафало, кој во Avengers го гледаме во улогата на Хулк, во шоуто на Џими Фалон беше ставен на детектор за лаги додека одговара на прашања поврзани за новото продолжение.

Доколку не можете да се воздржите или пак едноставно сте љубопитни за Avengers: Endgame во прилог погледнете што откри тој.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Зошто плавуша седи на радијатор?
- Го влажни воздухот!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. АМСМ информира дека автопатот Миладиновци – Штип, секција Миладиновци – Кадрифаково и Кадрифаково – Миладиновци не е...
Верски календар
На денешен ден
1827.- Во Виена умре Лудвиг ван Бетовен,...
1859.- Роден е англискиот писател Алфред Едвард...
1868.- Роден е Ахмет Фауд Паша, кој како Фауд...
1874.- Роден е американскиот писател Роберт Ли...