Пристигна првиот трејлер за Maleficent: Mistress of Evil

Дизни го објави првиот трејлер за долгоочекуваното продолжение на блокбастерот од 2014-та Maleficent.Анџелина Џоли и Ел Фенинг повторно ги гледаме во улогите на Maleficient и принцезата Аурора, а во новото продолжение Maleficent: Mistress of Evil им се придружува и Мишел Фајфер во улогата на кралицата Ингрит.

Премиерата на филмот се очекува на 18-ти октомври оваа година.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Мамо, денеска бевме на систематски преглед и излезе дека од триесет женски само една е невина.
- Браво, срце на мајка, злато мое.
- Не бе мамо слушај ме, тоа да ти била...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1822.- Во Берлин умре Ернст Теодор Амадаус...
1920.- Градот Хаг, во Холандија, е избран за...
1984.- Во Париз умре Мишел Фуко, прочуен...
1991.- Ден на државноста на Република Словенија.