Емилија Кларк ја одбила улогата во „50 нијанси сива“ поради голотијата

Телевизиската и филмска ѕвезда Емилија Кларк ја одбила главната улога во филмот „50 нијанси сива“ поради сцените со голотија и секс.-Последен пат кога бев гола пред камера (како Денерис во „Игра на престоли“) беше пред неколку години, и тоа е сè уште едно од главните нешта по кои сум позната и ме прашуваат и тоа само затоа што сум жена. Многу ме нервира. Јас го направив тоа поради ликот што го толкував, а не за мажите да ги гледаат моите гради!, изјави Кларк за НМЕ.

Таа натаму додава и дека глумењето во филм каде што фокусот е на сексот и голотијата само би го пренагласил нејзиниот надворешен изглед и би ги засенил другите квалитети, кои нејзе и се побитни.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Што е крв пие, вампир не е; лета, а птица не е?

- Веројатно комарец!
- Ама каков комарец! Тоа е *Always Ultra*!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од...
Верски календар
На денешен ден
- Пантификален ден на Светата столица.

1721.- По две децении војување со Шведска, по...
1752.- Умре Александар Скарлати, италијански...
1797.- Французинот Андре Жак Гарнериан прв го...