Македонец ја отвора новата сезона на „Ѕвездите на Гранд“

Честа да го скрши мразот и да ја отвори четиринаесеттата сезона на најгледаното регионално музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ ја имаше фронтменот на Дипломатик Бенд, Стефан Величковски.Имено, во првата емисија од првиот круг која ќе се емитува во сабота на 21ви септември, Стефан одлучи да ги отпее „Просјак и краљ“ од Адил и „Све је на продају“ од Саша Матиќ, а со тоа и да си обезбеди билет за вториот круг.

Новата сезона повторно носи промени во концептот, па овој пат покрај веќе докажаното шестчлено жири ќе има и специјален гостин кој ќе може да биде ментор на некои од кандидатите.

Победникот и оваа сезона ќе добие ексклузивен договор со продукцијата „Гранд“, песна со видеозапис, како и автомобил.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Влегува некој дедо во аптека и бара четврт апче вијагра.
- Добро бе стари, знам дека пензијата ти е мала, ама за твои години ти требаат барем 2 апчиња.
- А бре сестро, ми...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
916.- Во Охрид умрел свети Климент Охридски,...
1776.- Се родил Лоренцо Романо Амадео Карло...
1883.- Во Велес се родил Панко Брашнаров,...
1919.- Во Монтекатини умрел Руџеро Леонкавало,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби