Адел се враќа на музичката сцена: ,,Easy On Me” ги воодушеви обожавателите

Светски познатата пејачка, Адел, го објави својот нов сингл ,,Easy On Me” и сосема очекувано ги воодушеви своите обожаватели ширум светот. Долгоочекуваната песна е дел од нејзиниот нов албум ,,30” кој доаѓа по петгодишна пауза од музичката сцена.Претходно пејачката во Instagram live, откри дека песните ги отсликуваат емотивните превирање кои ги имала за време на разводот со нејзиниот сега веќе поранешен сопруг, Симон Конецки.

Новиот албум, официјално ќе излезе во продажба на 19 ноември. До тогаш уживајте во стиховите на ,,Easy On Me”.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

- Зошто нема жени астронаути?
- Може ли да замислиш шест жени во една соба, а да носат иста облека?

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден на борба против СИДА-та
- Национален празник на Романија
1135.- Умре англискиот крал Хенри I, младиот син...
1455.- Умре италијанскиот вајар Лоренцо Гиберти,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби