ВИДЕО: Слушнете ја новата песна на Ерос Рамацоти

Познатиот италијански пејач Ерос Рамацоти ја објави својата нова песна „AMA”, најавувајќи го така и новиот албум „Battito infinito“, но и новата светска турнеја, која ќе трае од септември 2022 до мај 2023 година.

– Мислам дека овие концерти се најдобар начин да го прославам објавувањето нова музика. Бев вклучен во секоја фаза од процесот и се грижев за подробностите и нијансите. Во секој од тие настапи ќе има мало делче од мене и мојата приказна. Едвај чекам повторно да се сретнам и да ги гушнам моите обожаватели, бидејќи мислам дека тоа е најдобриот начин да го надминам овој сложен миг и да почнам повторно да создавам, заедно со нив, изјави пејачот.

Албумот излегува на пазарот на 16 септември годинава.

„АМА“ е приказна за универзалната љубов, химна на слободата, повик да се сакаона што се сака, без ограничувања и препреки и да се слави тоа чувство во сите облици – Тоа е само почеток, според пејачот, но и неговите следачи кои го поддржуваат.

Инаку, италијанскиот кантавтор во својата над 35-годишна кариера има продадено 70 милиони албуми, а последниве години – и над две милијарди слушања на стрим-услугите на светско ниво.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Хасо отворил аптека. Еден ден морал да оди на службен пат, па го замолил Мујо да го замени. Кога се вратил Хасо од пат го прашува Мујо.
- Се снајде ли!
- Ееее, како не бе!
- И...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1535.- Во Тауер Грин е погубен Томас Мор,...
1885.- Францускиот научник Луј Пастер за првпат...
1893.- Умре Ги де Мопасан, француски писател,...
1971.- Во Њујорк умре Луј Амстронг, познат под...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби