Карлос Сантана се струполил на настап во САД

Познатиот латиноамерикански музичар Карлос Сантана се онесвести за време на настап во Кларкстон, САД. На интернет се појавија и снимки каде што се гледа како медицинскиот персонал му помага на Сантана. Додека го одведуваа вo болница, музичарот и мафна на публиката, што секако, предизвика надеж и олеснување.Американските медиуми пренесуваат дека легендарниот 74-годишен гитарист заздравува.

Менаџерот на Сантана, Мајкл Врионис изјави за ,,CBS News“ дека на Сантана му се слошило поради „исцрпеност од горештините и дехидратација“. Тој е згрижен во блиската болница и се чувствува добро, додаде соработникот.

Неговиот настап вечерва во Пенсилванија е откажано. Инаку, Сантана деновиве ја одржува турнејата под наслов „Чудесно натприродно“.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Во лудница оди комисија да ги провери лудаците кој како се понаша и одат од еден до друг, некој се замислува дека е авион, друг скока во празен базен и така натаму. Доаѓаат до...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1642.- Во Болоња умре Гвидо Рени, италијански...
1814.- Во Нови Винодолски е роден Иван...
1903.- Во Крушево е роден Никола Мартиноски,...
1966.- Започна "Културната револуција" во НР...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби