Турнеја на Боно без „U2“

Следната турнеја на рок-пејачот Боно Вокс ќе биде без неговиот бенд „U2“ и без нов албум како причина, а ќе се однесува на претставувањето на неговите мемоари „Предавање: 40 песни, една приказна“, што ќе бидат објавени на 1 ноември.

„Surrender“ (Преgавање) е наслов на песна од албумот „War“ на групата.

Светскиот концертен гигант „Live Nation’ и издавачката куќа „Penguin Random House” денеска објавија дека 62-годишната суперѕвезда ќе посети 14 градови ширум светот во ноември. Турнејата ќе почне на 2 ноември од театарот „Бикон“ во Менхетн, Њујорк, САД, а ќе заврши на 28 ноември во „Театро Колосеум“ во Мадрид, Шпанија.

– Ми недостига сцената и да бидам близок со публиката „U2“. На овие настапи имам некои приказни да отпеам и некои песни да раскажам, изјави Боно.

„U2“ е основана кон крајот на 70-тите во Ирска. Тие го привлекоа вниманието со нивниот прв албум „Boy“ (1980), а првиот поголем успех го постигнаа со третиот албум „War“ (1983), како и со петтиот албум „The Joshua Tree“ (1987). Групата сними вкупно 14 албуми, од кои последен е „Songs of Experience“ (2017).Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
-Откако се омажив сексот веќе не ми е никакво задоволство - и кажува една пријателка на друга.
-Не можам да верувам, како така?
-Мораш да ми веруваш. Кога и да почнеме, мажот ми...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
ЗИМСКА ОПРЕМА: Од 15.11.2022 година започнува законската обврска за задолжително поседување на зимска опрема во возилата, без оглед на моменталната временска состојба. Оваа...
Верски календар
На денешен ден
1520. - Португалскиот морепловец Фернандо...
1632. - Роден е Жан Батист Лули, француски...
1680. - Во Рим умре Џовани Лоренцо Бернини,...
1806.- Француската армија на Наполеон Бонапарта...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби