Официјално, Пелегрини нов тренер на Бетис

Севиља, 9 јули 2020 (МИА) – Раководството на фудбалскиот клуб од Севиља, Бетис, денес го назначи Мануел Пелегрини за нов тренер на тимот.

Шеесет и шестгодишниот Чилеанец ќе започне со работа од почетокот на сезоната 2020/21. Договорот со Пелегрини се пресметува до крајот на јуни 2023 година.

Чилеанскиот стручњак претходно работеше во Реал Мадрид, Малага, Виљареал и Манчестер сити. Последното место на работа му беше Вест Хем, од каде беше отпуштен на крајот од декември 2019 година. зс/Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Плавуша пишува љубовно писмо на дечкото...
- Овде е супер, најубаво се забавувам во зоолошката градина, уште и ти да беше тука....
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е со умерен интензитет и се одвива по претежно суви коловози. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги...
Верски календар
На денешен ден
1865.- Во Петроград е роден Александар Пертович...
1903.- Неколку денови пред паѓањето на...
1913.- Заврши Втората балканска војна која на 30...
1993.- Во Скопје умре Димитар Кондовски,...