Мане: Во Баерн гледам најдобра средина за мене

Досегашниот фудбалер на Ливерпул, Садио Мане е уверен дека Баерн е вистинскиот избор за продолжување на неговата кариера.

– Веднаш се возбудив кога мојот агент првпат ме извести за интересот на Баерн. За мене ова е вистинскиот клуб во вистинско време. Баерн е еден од најголемите клубови во светот, кој секогаш се бори за сите трофеи. Така што, да беше добра идеја и правилна одлука да дојдам овде. Агентот ми кажа дека имало барања и од други тимови. Но, за мене сè беше готово кога Баерн ми го претстави својот план. Во нивниот проект можев да се видам себеси подобро отколку во сите други. Секое дете, секој фудбалер во светот сонува да ја освои Лигата на шампионите. Сега сум во многу конкурентен тим. Сепак, сега е рано да се зборува за финалето на Лигата на шампионите, не сме одиграле ниту еден натпревар заедно. Ќе вложиме максимални напори за да стигнеме до целта, изјави Мане.

Трансферот на играчот од средниот ред се очекува официјално да биде потврден во текот на денешниот ден.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Хасо отворил аптека. Еден ден морал да оди на службен пат, па го замолил Мујо да го замени. Кога се вратил Хасо од пат го прашува Мујо.
- Се снајде ли!
- Ееее, како не бе!
- И...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1535.- Во Тауер Грин е погубен Томас Мор,...
1885.- Францускиот научник Луј Пастер за првпат...
1893.- Умре Ги де Мопасан, француски писател,...
1971.- Во Њујорк умре Луј Амстронг, познат под...