Феникс го отпушти тренерот Кокошков

Вашингтон, 23 април 2019 (МИА) – Раководството на НБА-лигашот Феникс му врачи отказ на Игор Кокошков кој ја извршуваше функцијата главен тренер, објавија американските медиуми.

Кокошков го предводеше тимот од мај 2018 година. Тој на клупата на „санс“ го наследи Рајан Мекдоно.

По само една сезона, од менаџментот на клубот оцената како неуспешна, првиот тренер од Европа во историјата на НБА доби отказ.

Феникс не успеа да избори плејоф и тоа беше пресудно за смена на тренерската позиција. зс/Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе добил слаба оцена по географија.Кога дознал
татко му решил да му помогне на синот.Го земале глобусот и ....
-Тате,каде се наоѓа Атлански Океан?
По кусо вртење на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Скопје, 15 јули 2019 (МИА) – Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е...
Верски календар
На денешен ден
1723.- Роден е сер Џошуа Рејнолдс, англиски...
1872.- Роден е Раул Амундсен, норвешки поларен...
1885.- Воспоставена е британска колонијална...
1940.- Адолф Хитлер ја издаде директивата...