Лејкерси го привлекоа помладиот брат на Јанис Адетокунбо

Лос Анџелес Лејкерс продолжија со летната селекција и во текот на викендот, откако го привлекоа Костас Адетокунбо во неделата. Костас (21) е помлад брат на актуелниот освојувач на наградата „МВП“ на Националната кошаркарска асоцијација – Јанис Адетокунбо. Тој беше ослободен пред неколку дена од Далас Маверикс и потпиша со Лејкерси како слободен агент.Костас, кој е четвртиот од вкупно петте браќа, стана дел од НБА пред една година, но во својата деби сезона во Лигата учествуваше само во два натпревари.

Од петте браќа Адетокунбо, четири се вклучени во кошарка. Танасис, 27 и 24-годишниот Јанис, се дел од Милвоки Бакс, а Костас веќе е во Лос Анџелес Лејкерс, а 17-годишниот Александрос се очекува да стане дел од лигата за две години. Само најстариот брат, Френсис, не се занимава со кошарка. Тој е професионален фудбалер.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Еден човек доаѓа во едно село, среќава двајца селани на сред село и му се обраќа на едниот.
- Каде е кметот?
- Сее!
- Сее? Сред зима?
На тоа се надвоврзува другиот селанец:
-...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од...
Верски календар
На денешен ден
1889.- Роден е Волтер Липман, северноамерикански...
1903.- Над селото Цапари, на Пелистер се водеше...
1939.- Во Лондон умре Сигмунд Фројд, австриски...
1984.- Во Струга умре Владо Малески, македонски...