Грифин: Лос Анџелес е град на Лејкерси, а не на Клиперси

Напаѓачот на Детроит, Блејк Грифин, верува дека Клиперси секогаш ќе бидат подобри од Лејкерс, но ривалот го има приматот во Лос Анџелес.Претходно, кошаркарот играше за Клиперси.

– За кошарката во Лос Анџелес, она што го направија Лејкерс и Клиперс е величествено, но Лејкерси се толку моќни. Ова го говорев кога сè уште играв тука. Не мислам дека Клиперс некогаш ќе го одземат од Лејкерс приматот во градот. Но, барем тие се обидуваат да ја зголемат конкуренцијата и да се приклучат во борбата, изјави Грифин.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Доага Џејмс Бонд во Скопје и се запознава со еден стајлист...
--Бонд--Џејмс Бонд
--Геј--Сергеј…
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од...
Верски календар
На денешен ден
42. п.н.е.- Римскиот политичар Марко Јуниј Брут...
1596.- Турската војска на султанот Мухамед ИИИ...
1764.- Во Париз умре Жан Мари Леклер, француски...
1817.- Роден е францускиот лексикограф и...