После една година чекање: Кармело се враќа во НБА

Кармело Ентони повторно ќе игра во НБА лигата. 35-годишниот ветеран ќе се приклучи на тимот на Портланд, пренесува „ЕСПН“, а тоа доаѓа повеќе од една година по неговиот последен натпревар во Лигата на 8 ноември 2018 година како кошаркар на Хјустон Рокетс.

Ентони е еден од најдобрите стрелци во историјата на лигата, откако во просек има 24,0 поени, 6,5 скокови и 3,0 асистенции во 1.064 натпревари од редовна сезона, како дел од Денвер, Њујорк, Оклахома Сити и Хјустон.

Неговиот договор со Портланд ќе биде до крајот на сезоната и најверојатно има минимална вредност.

Мело ќе им се придружи на своите нови соиграчи за претстојната серија од 6 гостувања, која започнува во Сан Антонио овој викенд и завршува на 26 ноември во Чикаго.

Резултати во НБА:

Кливленд – Мајами – 97: 108

Ујорк – Далас – 106: 103

Милвоки – Чикаго – 124: 115

Newу Орлеанс – ЛА Клиперс – 132: 127

Феникс – Атланта – 128: 112

Денвер – Бруклин – 101: 93Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Му вели жената на мажот;
"На еден питач му дадов цела чинија супа и сто денари."
"И тој ја изеде таа супа?"
"Да."
"Е, тогаш ги заслужил тие сто денари."
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На...
Верски календар
На денешен ден
331 п.н.е.- На реката Тигар, во Месопотамија,...
480. п.н.е.- Во поморската битка кај островот...
1519.- Португалскиот морепловец Фернандо Магелан...
1833.- Роден е италијанскиот новинар и пацифист...