Леброн четврти играч во историјата на НБА со 33 илјади поени

Кошаркарот на Лос Анџелес Лејкерс, Леброн Џејмс ја достигна границата од 33 илјади поени во НБА.Тој ноќеска на средбата со Њу Орлеанс постигна 29 поени и стана четвртиот играч во историјата на најсилната светска кошаркарска лига кој стигнал до 33 илјади поени.

Повеќе поени о днего имаат Коби Брајант (33.643), Карл Мелоун и (36.928) и Карим Абдул Џабар (38.387).Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Неискусна девојка го прашува момчето:
-Мили, какво ти е тоа испакнување на панталоните?
-Тоа е бубрег мила.
-Ох, толку сум загрижена за тебе. Да не имаш камен во бубрегот?
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1265.- Првпат е свикан англискиот Парламент со...
1327.- Англискиот крал Едвард Втори го принуди...
1649.- Заробениот крал Чарлс Први на крајот на...
1667.- По 13-годишните борби Русија ја порази...