Четврта последователна победа за Њу Орлеанс

Кошаркарите на Њу Орлеанс Пеликанс го остварија четвртиот триумф по ред во НБА лигата, откако ноќеска беа поуспешни од Хјустон рокетс со 127:112.

За Пеликанс ова беше 11 победа наспроти 23 порази во досегашниот дел од сезоната, додека Хјустон го запиша 11-от пораз во 33 натпревари.

Резултати на другите натпревари од НБА лигата одиграни ноќта меѓу недела и понеделник:

Торонто – Оклахома 97:98

Денвер – Сакраменто 120:115

Мемфис – Шарлот 117:104

ЛА лејкерс – Далас 108:95.

Во Западната конференција води Лос Анџелес лејкерс со 26-7 (победи-порази), пред Денвер со 23-9 и Лос Анџелес клиперс со 23-11.

На Исток прв е Милвоки со 29-5, пред Мајами со 24-8 и Бостон со 22-8.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Аман докторе, дојдов на операција на крајници, а вие ми го извадивте и слепото црево?!!!
- Е да... Колегите ми аплаудираа на првата операција, па морав нешто да направам на бис.
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, а на повисоките места има остатоци од кашест снег. Врнежи од снег се бележат на Попова Шапка, Маврово, Струга и на...
Верски календар
На денешен ден
274.- Во Наисус (денес Ниш) е роден Константин...
1525.- Последниот ацтечки цар Куаутемок по долго...
1533.- Роден е Мишел Монтењ, француски...
1825.- Потпишан е Договор меѓу Русија и Велика...