За Голден Стејт сезоната е завршена

Тренерот на Голден Стејт, Стив Кер, зборуваше за ситуацијата со која се соочи тимот во врска со суспензијата на сезоната поради коронавирус. Според Кер сезоната за неговиот тим е завршена.

Голден Стејт ќе мора да одигра 17 натпревари до крајот на регуларната сезона, но поради паузата лигата може да го смени календарот.

– За Воините, сезоната во суштина заврши. Ако лигата некако успее да го рестартира, малку е веројатно дека ќе играме редовни натпревари, со оглед на губење на време. Кој знае. Но, јас се грижам за екипите што се бореа, кои се насочија кон титулата, се бореа за плејофот, тимовите што вложија многу, изјави Кер.

Голден Стејт од поодамна ги загуби шансите за влез во плејофот.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Две камчиња залутани во Сахара се чудат:
- Види митинг човече!

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. За македонски државјани се затворени сите гранични премини за излез од државата. Затворени се сите гранични...
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на здравјето. Во 1948...
1348.- Во Прага е основан Универзитет, прв во...
1614.- Умре шпанскиот сликар и вајар од грчко...
1770.- Роден е англискиот писател Вилијам...