Дончиќ постави рекорд на своето деби во НБА плејофот

Кошаркарот на Далас, Лука Дончиќ, постави рекорд по број на постигнати поени во деби натпревар од плејофот на НБА лигата.Дваесет и едногодишниот Словенец ноќеска постигна 42 поени во поразот на Далас од Лос Анџелес клиперс. Тој на своја сметка додаде и девет асистенции, седум скокови и три украдени топки.

Резултати на натпреварите првите четири средби од 1. коло во разигрувањето за трофејот во НБА лигата:

Денвер – Јута 135;125 (по продолжение)

Торонто – Бруклин134:110

Бостон – Филаделфија 109:101

ЛА клиперс – Далас 118:110.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот


- Што е храброст:
- Да му се посереш на комшијата пред врата, па да му заѕвониш и да му побараш тоалетна хартија.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Меѓународен ден на штедењето.
1517.- Водачот на германските реформи Мартин...
1517.- Умре италијанскиот сликар Фра Бартоломео,...
1795.- Роден е англискиот писател Џон Китс, еден...