Џејмс Харден го надмина Брајант по постигнати тројки во плејофот

Најдобриот кошаркар на Хјустон, Џејмс Харден, го престигна легендарниот играч на ЛА лејкерс, Коби Брајант, на вечната листа „тројкаши“ во плејофот од НБА лигата.Харден синоќа во четвртиот натпревар од првото коло од плејофот против Оклахома (114:117) постигна шест тројки од 15 обиди.

„Брадата“ се искачи на 8. место со 293 прецизни удари за три поени, Коби во неговата кариера постигнал 292. Убедлив лидер е Стеф Кари со 47о тројки пред Реј Ален со 385 и Леброн Џејмс со 375.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот


- Што е храброст:
- Да му се посереш на комшијата пред врата, па да му заѕвониш и да му побараш тоалетна хартија.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Меѓународен ден на штедењето.
1517.- Водачот на германските реформи Мартин...
1517.- Умре италијанскиот сликар Фра Бартоломео,...
1795.- Роден е англискиот писател Џон Китс, еден...