Шекил О’Нил: Леброн е сè уште најдобар во светот, требаше да биде МВП

Легендарниот НБА кошаркар Шекил О’Нил смета дека Леброн Џејмс од Лејкерс требаше да ја освои наградата МВП на сезоната.-МВП е индивидуална награда и сите зборувате за резултатот на тимот. Леброн, сепак е најдобар во светот. Ако сте најдобар, како не можете да бидете МВП? Сите зборувате за тимскиот резултат, но јас не сакам да знам ништо за тоа. Ја изгубив статуетката двапати од најдобриот тим играч кој загуби во првото коло, изјави О’Нил.

Наградата најкорисен играч во НБА лигата за сезоната 2019/20 пред неколку дена му беше доделена на Јанис Адетокунбо од Милвоки бакс.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот


- Што е храброст:
- Да му се посереш на комшијата пред врата, па да му заѕвониш и да му побараш тоалетна хартија.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Меѓународен ден на штедењето.
1517.- Водачот на германските реформи Мартин...
1517.- Умре италијанскиот сликар Фра Бартоломео,...
1795.- Роден е англискиот писател Џон Китс, еден...